Jdi na obsah Jdi na menu

Partner

Stará Masna

Mediální partner

rádio Rock Max

Rádio Kroměříž

Hlavní sponzor

Motocentrum Hulín

Sponzoři a partneři

PSI

MV-Moto

Moto Nero

Gereth

Pavel Kopáček

Doprava - Ondra Svoboda
 

Moto Orienťák 5.9. 2015

18. 8. 2015

toulani15-kopie.jpg

Trasa se nám letos opravdu povedla a tak necelých 300 kilometrů jezdcům pěkně odsýpalo, z Kroměříže se vydali na Kyjov a pak už se jelo podél slovenských hranic až k Velkým Karlovicím, odtud se pak vraceli přes Valašské Meziříčí zpět do Kroměříže. Po cestě museli prokázat fyzickou zdatnost při jízdě na koloběžce, otestovali jsme znalost vlastního motocyklu i světového sportovního dění a nakonec shlédli něco z historie v Karlovském muzeu. Zážitků bylo tedy víc než dost a všichni si to náramně užívali, dokonce i počasí nám přálo.

Letošní orienťák prostě hodnotíme veskrze kladně, stejně jako všichni zúčastnění. Příští rok samozřejmě pojedeme zas a s největší pravděpodobností s mnohem větší parádou, je totiž docela slušná šance, že pojedeme na dva dny :-)

Těšíme se už teď, ale letos ještě nekončíme, takže do té doby za námi můžete přijet třeba 17.10. na ukončení sezóny.

 

 

Moto-orienťák je orientační „závod“ motocyklů, ale nejde o to být nejrychlejší, důležité je se zorientovat, najít všechny kontrolní stanice a projet jimi ve správném čase.

Start a cíl bude před restaurací Stará Masna v Kroměříži, sraz soutěžících bude v 9:00, do 9:15 bude probíhat prezence, poté bude krátká rozprava a přibližně v 9:30 odstartuje první jezdec.

Délka trasy je do 300 km (cca 280, pokud nebudete příliš bloudit J ). Trasa bude rozdělena třemi kontrolními stanicemi (nepočítaje start a cíl) na čtyři časové úseky.

První kontrolní stanice (dále jen KS) bude poznávací, na druhé bude zajištěn oběd-samozřejmě v ceně startovného, třetí KS bude opět poznávací. Na každé KS vás může potkat zapeklitý úkol nebo záludná otázka, mějte se proto neustále na pozoru J

Trasa není předem známá. Na startu obdržíte větší mapu celé oblasti, kudy se soutěž pojede a menší podrobnější mapu s polohou první KS, až se dostanete na první KS, dostanete další mapku, s polohou druhé KS. Tímto způsobem absolvujete zajímavou trasu-vždy vybíráme takovou cestu, aby svezení bylo příjemné. Nakonec dorazíte zpět k nám do Kroměříže na Starou Masnu.

Každý časový úsek byste měli absolvovat ve stanoveném limitu, který byl vypracován s ohledem na pravidla silničního provozu. Jednotlivými KS byste tedy měli projet ve stanoveném čase, ani příliš brzy, ani příliš pozdě. Při předčasném nebo pozdním projetí KS se přičítají trestné body, které můžete získat také za nesplnění některého úkolu nebo chybné zodpovězení otázky. 

Časový limit je vypracován tak, aby na oběd i poznávání byl dostatek času. Není ale započítána časová rezerva např. pro tankování (které není po cestě zajištěno).

Vítězem se stává jezdec, který projede všemi kontrolními stanicemi a bude mít nejméně trestných bodů.

Pokud by někomu selhal stroj, nebo došlo k nějaké nehodě, bude zajištěný odvoz na zavolání. Moto orienťák se jede za plného silničního provozu, jste tedy ze zákona povinni dodržovat pravidla silničního provozu a Moto orienťáku se účastníte na vlastní nebezpečí.

Vyhlášení vítěze proběhne večer na Staré Masně, kde se sejdeme na koncert, probereme zážitky z orienťáku a napijeme se na zdraví všech zúčastněných, protože každý kdo to zvládne je machr!

Přihlášky zasílejte na mail: apm@aprosmoto.cz, nejlépe do čtvrtka 3.9.2015 do 20:00 hod.

V případě velké nepřízně počasí může být změněn termín konání Moto orienťáku. O této skutečnosti bychom vás informovali na našem webu, facebooku a účastníky, kteří již budou mít odeslanou přihlášku také mailem.

Přihláška ke stažení zde! Zasílejte na apm@aprosmoto.cz