Jdi na obsah Jdi na menu

Partner

Stará Masna

Mediální partner

rádio Rock Max

Rádio Kroměříž

Hlavní sponzor

Motocentrum Hulín

Sponzoři a partneři

PSI

MV-Moto

Moto Nero

Gereth

Pavel Kopáček

Doprava - Ondra Svoboda
 

APROSMOTO-ORIENŤÁK FOTO A REPORT 2017

23. 8. 2017

001.jpg

V sobotu 19.8.2017 jsme pořádali Aprosmoto-toulání, které i přes nepřízeň počasí proběhlo na jedničku. Z třiceti jedna přihlášených jezdců jich dorazilo úctyhodných 24 i přes to, že se počasí moc nevyvedlo.

Startovalo se jako vždy od restaurace Stará masna a už tam jsme si vyzkoušeli zručnost účastníků závodu, kdy měli sestřelit paintballkou plechovky. Po střelbě už motorkáři vyrazili na 1. check point, který byl ve Šternberku. Zde si všichni mohli ověřit, jak jsou na tom s pamětí a jak moc si všímají svého okolí při jízdě.

Další kontrolní stanice byla u zříceniny hradu Vikštejn ve Vítkově. Málem jsme museli vše odpískat, kvůli soukromé akci na hradě, ale pořadatelům naštěstí nevadila naše přítomnost, a tak vše mohlo probíhat dál podle plánu a závodníci tak mohli hledat skryté indicie po hradě a vyluštit tak konečnou tajenku.

Na třetí KS čekal na soutěžící oběd, který připravila restaurace Stará masna. Jako bonus závodníci dostali k obědu kromě jablečného závinu také testík v podobě hádanek. S plnými břichy se dále přesunuli k zámku v Lešné u Valašského Meziříčí.

Tady jsme pro motorkáře domluvili prohlídku muzea starých rádií a také si mohli vyzkoušet, jak jsou na tom s první pomocí. Jako poslední check point jsme letos vybrali rozhlednu Marušku na Trojáku, kde se mnozí pořádně zapotili při skákání v pytli na čas a při počítání schodů na rozhlednu.

Poté už zbýval jen cíl, ale ani tady jsme naše účastníky nenechali vydechnout. Čekal je zátěžový test, kdy museli s motorkou couvat mezi kuželi a současně odpovídat na otázky.

Vyhlášení výsledků a následná afterparty se konala v hospůdce v Bílanech, kde jsme celé toulání mohli společně zapít, mimo jiné okoštovat domácí moravskou, a rozebrat tak jednotlivé úkoly. Počasí se mezitím ustálilo, a tak došlo i na slíbené opékání špekáčků s posezením u táboráku.

Snad nemluvíme jen za sebe, když řekneme, že se akce povedla a všichni jsme si to parádně užili.

Děkujeme všem zúčastněným a příští rok na shledanou.

Příště uděláme malou změnu a nepojede se na časové limity, ale nebojte i tak se budete mít na co těšit!