Jdi na obsah Jdi na menu

Partner

Stará Masna

Mediální partner

rádio Rock Max

Rádio Kroměříž

Hlavní sponzor

Motocentrum Hulín

Sponzoři a partneři

PSI

MV-Moto

Moto Nero

Gereth

Pavel Kopáček

Doprava - Ondra Svoboda
 

Apros Moto Toulání 28.9.

28. 9. 2013

toulani

  

MOTO TOULÁNÍ
Termín konání: 28. 9. 2013
 

 

Byla zim a pošmourno, v tu sobotu kdy se mělo jet Apros Moto Toulání…přesvědčili jsme se však, že Naši příznivci jsou stateční, protože navzdory té mlze, která vládla venku (jak jsme se později dozvěděli, byla to jen záležitost Kroměříže) se začaly ke Staré Masně sjíždět motocykly nejrůznějších typů a kubatur, od silniček přes choppery až k enduru a jako úplně nejodvážnější byl vyhodnocen tým, který přijel na skůtru 50ccm!!! Za to opravdu klobouk dolů.

Chviličku po deváté jsme vypravili první mašiny, (což trochu překvapilo Majkla, kterej měl být na první kontrolní stanici a málem to nestih J ) a Toulání bylo odstartováno.

Nebyla to žádná sranda, koneckonců kdo jel, ten ví svý…účastníci zájezdu, totiž závodu, si prošly vším možným, někteří se nevyhli enduro úsekům, jiní bloudili a dva borce postihnul i pád, záměrně píšu borce, protože oba se posbírali a soutěž dokončili! Tady opět smekáme, zejména Půovi, protože tam už začínalo jít do tuhýho…naštěstí se vše obešlo bez zranění a s minimální škodou na stroji.

Závodníci po cestě absolvovali hodně vydařenou exkurzi v bunkru a dopřáli jsme jim výborný oběd v motobaru U Hanky v Bravanticích.

Počasí se během dopoledne vytříbilo, takže když soutěžící projížděli posledním checkpointem na Karolince, bylo už opravdu nádherně.

Večer jsme to všechno zodpovědně vyhodnotili na Masně s luxusní kapelou Hádramašmátrá, která se postarala o skvělou zábavu. Konečné umístění jezdců asi není až tak důležité, od začátku jsme bazírovali na tom, že jde o to, užít si vyjížďku, ne být za každou cenu první a bez trestných bodů (a bylo úžasné, že to všichni pochopili a jeli se zdravým sportovním duchem!). Proto zmíníme pouze bratry Gatnárky a smekáme do třetice, neboť David a Daniel celou trasu projeli naprosto precizně a bez jediného trestného bodu (příště asi zavedeme penalizaci za nezodpovězení hádanek, protože na tom chlapi pohořeli!).

Apros Moto Toulání se prostě vydařilo, děkujeme všem zúčastněným a taky všem, kteří nám pomohli s realizací a slibujeme, že se dočkáte dalších ročníků ;-)


 
INFO : pro ty, co by ještě chtěli jet: vzhledem k neutuchajícímu zájmu, jsme se rozhodli ignorovat uzavírku přihlášek! Přihlásit se můžete také přímo v sobotu ráno na Staré Masně, z technických důvodů je ale omezený počet startovacích míst, platí pravidlo kdo dřív příjde, ten pojede.....
 
MOTO TOULÁNÍ je orientační „závod“ motocyklů, jde o soutěž, ve které nejde o to být nejrychlejší, důležité je se zorientovat, najít všechny kontrolní stanice a projet jimi ve správném čase. Proto MOTO TOULÁNÍ není limitováno typem ani výkonem stroje.
Start a cíl bude před restaurací Stará Masna v Kroměříži, sraz soutěžících bude v 8:00, do 8:15 bude probíhat prezentace, v 8:30 bude krátká rozprava a v 9:00 odstartuje první jezdec.
 
Délka trasy bude cca do 300 km a bude rozdělena čtyřmi kontrolními stanicemi (nepočítaje start a cíl) na pět časových úseků.
Na startu dostanete mapu celé oblasti, kde se soutěž pojede a polohu první kontrolní stanice. Na každé kontrolní stanici pak bude prozrazena poloha následující kontrolní stanice.
 
Kontrolními stanicemi byste měli projet ve stanoveném časovém limitu (+/- 1 minuta), který bude vypracován s ohledem na pravidla silničního provozu.
Při předčasném nebo pozdním projetí kontrolní stanicí se přičítají trestné body – za každou minutu 60 bodů.
 
Dvě kontrolní stanice budou se zastávkou, z nichž jedna bude poznávací a druhá na oběd, zbývající dvě kontrolní stanice budou průjezdní.
 
Na některé kontrolní stanici Vás může čekat otázka nebo úkol, jejichž správným splněním si můžete odečíst trestné body.
 
Časový limit je vypracován tak, aby byl na oběd i poznávání dostatek času. Není ale započítána časová rezerva např. pro tankování (které není po cestě zajištěno).
Vítězem se stává jezdec, který projede všemi kontrolními stanicemi a bude mít nejméně trestných bodů.
 
Po dojetí do cíle Vás ještě bude čekat krátký test, k jehož výsledkům bude přihlédnuto v případě nerozhodnosti výsledků.
V centru závodu bude připraveno odtahové vozidlo, doufáme, že nebude potřeba, ale v případě že by přece jen muselo vyjet, bude účtováno pouze palivo.
 
Startovné pro jednoho činí 150 Kč, pokud máte spolujezdce, je to 250 Kč. V ceně je zahrnutý oběd, nealko na každé průjezdní stanici a volný vstup na koncert, který se koná po vyhlášení na Staré Masně.
 
MOTO TOULÁNÍ se koná za plného silničního provozu, jste tedy ze zákona povinni dodržovat jeho pravidla a účastníte se na vlastní nebezpečí.
 

kanec.jpg

 
Kanec 12° světlý ležák z pivovaru Břeclav...tj pivko, které snad bylo vyrobeno přímo pro nás podobnosti log si nejde nevšimnout a navíc kance máme i v názvu - "Apros" totiž latinsky znamená "divočáci"
Kanec se bude čepovat večer na vyhlašování a to za skvělou cenu 25Kč!!!
K tanci i poslechu zahraje výborná kapela Hádramašmátrá
Zkrátka i večer je na co se těšit!!!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář