Jdi na obsah Jdi na menu

Partner

Stará Masna

Mediální partner

rádio Rock Max

Rádio Kroměříž

Hlavní sponzor

Motocentrum Hulín

Sponzoři a partneři

PSI

MV-Moto

Moto Nero

Gereth

Pavel Kopáček

Doprava - Ondra Svoboda
 

2. MOTO TOULÁNÍ 30.8.2014

 

toulani14-kopie.jpg

MOTO TOULÁNÍ je orientační "závod" motocyklů, jde o soutěž, ve které nejde o to být nejrychlejší, důležité je se zorientovat, najít všechny kontrolní stanice a projet jimi ve správném čase.

Druhý ročník Moto Toulání  jsmě odstartovali 30.8.2014 v 9:30 od Staré Masny. Pro jezdce byla nachystaná vydatná porce kilometrů. Vyrazili na Bučovice, projeli Moravský Kras, naobědvali se doslova na samotě u lesa, v chaloupce jaká už se dnes jen tak nevidí, pokračovali až do Bystřice nad Pernštejnem a do Kroměříže se vraceli přes Prostějov. Celkem to vyšlo na více než 300 kiláků a 7 hodin na cestách, takže klobouk dolů přede všemi zúčastněnými. Letos byl připraven nějaký úkol či otázka na každém z pěti kontrolních stanovišť. Jezdci tedy museli prokázat nejen to, že jim nedělá problém strávit se svou motorkou celý den, nebo orientace v mapě, ale navíc jakousi všeobecnou zručnost, od střelby na terč po skládání puzzlí :-)

Toulání 2014 přineslo ale taky jednu nešťastnou příhodu, když jednoho z motorkářů vypekla zatáčka…motorka vylétla ze silnice a ke vší smůle přímo do stromu…nic příjemného to nebylo, ale i přes poměrně bolestivá zranění se motorkář držel statečně a nakonec nezbylo než konstatovat, že to všechno mohlo skončit mnohem hůř než týdnem stráveným v nemocnici.

Večer jsme vše zapili a vyhodnotili na Staré Masně, na koncertu legendární kapely Hádramašmátrá. Mimo jiné jsme ocenili dva závodníky, kteří v průběhu Toulání projevili sportovního ducha, když posbírali kolegu po nehodě, pomohli mu jak se patří a vlastně tak ukázali o čem je Moto Toulání. Protože to skutečně není o závodění. Jde o to užít si vyjížďku, podívat se na pár zajímavých míst a strávit tak super den v sedle svojí motorky s dalšími motorkáři po boku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář